איך להגדיל את קהל המשתמשים וההמרות באתר ואיתם את העסק שלך

הגדלת ההמרות באתר (המרה היא פעולה שעושה הגולש. קניה/הרשמה/יצירת קשר וכדומה), בדף הנחיתה או בטופס התעניינות ובכלל הגדלת סך המשתמשים באתר, היא אחת המטרות העיקריות של עסקים רבים. אפשר לשפר אותה באמצעות שיטות של Growth Hacking.

מה זה Growth Hacking?

מונח נפוץ מאד אבל לא פשוט לתרגום. התרגום המילולי הוא "פריצת צמיחה" או "פיצוח צמיחה". אבל זה לא מסביר את הרעיון שמאחורי ה Mindset, צורת החשיבה הזו.

הכוונה ב "Growth" היא לגדילה. גדילה של כמות הלקוחות/המשתמשים/הקוראים. כל אתר והמטרה שלו.
ה "Hacking" בביטוי הזה מתייחס לאסטרטגיה או לכלי הנכון שיביא לאותה גדילה.

כדי למצוא ולחזק את ה Growth Hacking אצלך, צריך לאתר ולהשתמש בנתונים מתאימים ובשיטות השיווק הנכונות.
הכלים כוללים בין השאר UX ,SEO, ניסויים ובדיקות רבות כדי להבין מה עובד ומה לא. תהליך שמצריך יצירתיות, גמישות ומוכנות לשינויים וגם לקיחת סיכונים.

הטקטיקות האלה משמשות בעיקר סטארטאפים וחברות חדשניות ומתקדמות מאד ויש סוכנויות דיגיטל רבות שנותנות את השירות הזה באופן שוטף כחלק מסל השיווק של הארגונים. אבל בהחלט ניתן לעשות את זה עצמאית וזו בדיוק המטרה של המאמר הזה.

התחום של Growth Hacking מאד נרחב ודינמי, הוא משתנה כל הזמן, לכן חשוב להתעדכן וללמוד שיטות חדשות. במדריך הזה נסקור כמה מהדרכים שיכולות להעלות אותך על המסלול הנכון לצמיחה.

 growth hacking להגדיל את קהל המשתמשים וההמרות באתר

פעולות אפשריות להגדלת ההמרות באתרים:

אתרים עם הצלחה מסחרית מתחילים בקהילה חזקה

צרו מסביב לאתר שלכם קהילה (לדוגמה קבוצה או דף בפייסבוק או בלינקדאין, מיטאפים ציבוריים וכדומה). מי שייטמע בקהילה שלך ירגיש שהבנת אותו, שהבנת את הבעיה שלו, וייתן יותר אמון במוצר שלך.

הוספת פופאפ הרשמה ביציאה מהאתר

כולנו שונאים אותם, גם גוגל לא ממליץ עליהם. ובכל זאת, עובדתית, רבים ממלאים אותם והם עובדים. שווה לנסות ולהוסיף פופאפ להרשמה/התעניינות ולבדוק מה קורה לנתונים של האתר. דגש על לבדוק. אם הנתונים מראים שהקהל שלך לא אוהב פופ אפים, פחות משנה מה אומרים המומחים. כדי לדעת מתי מתאים לאתר פופאפ ואיך לעבוד איתו נכון מומלץ לקרוא את המאמר שלנו בנושא פופאפים.

תשובות להתנגדויות ככלי להגדלת ההמרות

אם תענו מראש על התנגדויות אפשריות של הלקוחות כבר בתוך הטקסט של האתר או דף הנחיתה, ההתנגדויות יפחתו וההמרות יגדלו. מדובר בכלי חזק ביותר ששווה לנצל.

בצעו בדיקות A/B test

לא ניתן לדעת מה יעבוד בלי בדיקות.השיטה הכי פשוטה היא A/B test, כלומר בדיקה של שתי גרסאות לאותו תוכן והשוואת הביצועים שלהן. לדוגמה: העלו דפים עם טקסטים שונים/עם ובלי פופאאפ, עם כפתורים בנוסח שונה וכו'. ההתאמה היא ספציפית לכל אתר ואין נכון או לא נכון לכולם. אבל הבדיקות חייבות להתבצע בצורה שוטפת. זה חלק אינטגרלי מתהליך של Growth Hacking.

חדדו את המסר של האתר

המסר של האתר צריך להיות ברור מאד, כזה שמסביר ללקוחות במהירות מה השירותים או המוצרים שלך ומדוע הם בדיוק המענה לשאיפות ולחיפושים שלהם. לפי מחקר אחרון של HubSpot ביקור ממוצע באתר נמשך פחות מ 15 שניות. לכן האתר חייב להיות מלא בתוכן מושך, שעונה מיידית לשאלות של המבקרים ומוביל אותם לשלב הבא במסע הלקוח.

שלבו הוכחות חברתיות

הבליטו את ההוכחות החברתיות ברחבי האתר. שלבו בין התכנים בעלי הערך או ההנעות לפעולה גם עדויות או המלצות של לקוח. זה יכול להיות משהו שכתבו או אמרו עליכם בתקשורת, ציטוט של לקוח מרוצה או אזכור שנתנו לכם באתר אחר. המטרה היא הגברת אפקט ה “wow” אצל לקוחות פוטנציאליים בצורה הרבה יותר אפקטיבית ממה שיעשו הטקסטים שבהם אנחנו מדברים על עצמנו או על המוצר הנהדר שלנו.

social proof הוכחה חברתית בתוך אתר כחלק משיטות של growth hacking להגדלת כמות ההמרות באתר
דוגמה לסליידר עדויות מתוך האתר שפיחתנו לסטארטראפ HYPE

אופציות לשילוב הוכחות חברתיות:

 • סליידר עם לוגואים של אתרים שבהם כתבו על המוצר
 • עדויות שמופיעות ליד הטופס, ובטקסט שלהן יש התייחסות בדיוק לחסמים ולהתנגדויות האפשריות
 • הצגת נתונים – למשל כמה כבר הורידו את האפליקציה/קנו את הקורס/נרשמו לניוזלטר שלכם
 • הצגת נתוני דירוג מספריים/כוכבים וכדומה בסמוך לכפתורי הקריאה לפעולה


שיפור טפסי לידים

טפסי הלידים (ליד = לקוח פוטנציאלי שמגיע מהאתר) צריכים לגרות, לתת הבטחה שאי אפשר לעמוד בפניה. זה המקום לשלב בין פסיכולוגיה לשיווק. לא מספיק לכתוב "מלאו את הפרטים והורידו את הקובץ". צריכה להיות פה הבטחה: מה ישיג מי שיוריד את הקובץ? מה ירוויחו ממנו? ציירו את התמונה העתידית של השינוי שיחולל המוצר שלכם, פנו לרגש של הלקוח.

צמצמו את מספר השדות בטופס למינימום ההכרחי. טפסים קצרים מקטינים את העומס הקוגניטיבי ומשיגים יותר לידים. תוכלו למצוא טיפים נוספים על תכנון ועיצוב טפסים במאמר הזה.

 שיפור טפסי לידים הוא שיטה מעולה ל growth hacking הגדלת כמות ההמרות והמשתמשים באתר
טופס לידים מינימליסטי ואפקטיבי. מתוך האתר שפיתחנו לבית הספר של לעסקים של לירון מור

תכנון נכון של סדר האלמנטים באתר

מיקום יכול לעשות לפעמים הבדל גדול. הסדר של האלמנטים על הדף לא פחות חשוב מהתוכן שלהם. תוכן חשוב צריך להיות ממוקם בראש העמוד. אנחנו לא מדברים פה על המונח הוותיק "above the fold" (החלק שרואים ברגע שנוחתים בעמוד בלי לגלול), כי המשתמשים כבר רגילים לגלול. אי אפשר למקם הכל בחלק העליון.

חשוב לבחור את התוכן שיגרום למשתמשים למלא את הפרטים, אותו ניצוץ משמעותי, בראש הדף. אבל אם תמקמו את הטופס בראש העמוד בלי קונטקסט, בלי מידע לצידו או לפניו, לא תשיגו כלום. עברו על העיצוב של הדף, הטקסטים, התמונות והסרטונים במסכים שונים. בחנו את החוויה במכשירים שונים וודאו שאתם נותנים מספיק מידע וערך שיגרום להם למלא את הטופס. אם זה לא המצב חזרו אחורה ושפרו את המיקומים והתכנים.

עוד כמה טיפים ספציפיים לשיפור דפי נחיתה:

בדף הנחיתה, חייב להיות ערך של ממש. חוויה. תוכן ספציפי וממוקד ולא טקסט גנרי, שימושי. לא די לבקש פרטים תמורת White Paper או מדריך להורדה. בנוסף, אם אותו מוצר שנתנו במתנה הוא קובץ עלוב, הפגיעה במותג וביחסים עם הלקוח גבוהה לאין שיעור מהרווח שבהשגת עוד שם לרשימת התפוצה.

חשוב להתאים את התוכן שמסביב לטופס לתכנים ולמוצרים שאותם אנחנו רוצים למכור. הטקסטים, המיקרו קופי – הכל צריך להיות מוכוון ולהבין לעומק את מה שהלקוח מחפש ומה ישכנע אותו בכל שלב בדף להמשיך קדימה לעבר מילוי הטופס. זה כולל:

 • כותרות בדף עצמו
 • כותרות בטופס
 • כותרות משנה
 • כפתור בטופס

בכולם צריך להיות ברור מה הערך של ההצעה שלך, כדי שהרצון למלא את הפרטים יגבר על חוסר העניין והאדישות, שהם האויב הגדול של השיווק. חשוב להוסיף/להוריד/לשחק עם השדות והתיאורים שלהם, אבל עוד יותר חשוב לוודא שהטקסט שמסביב נבדק כל הזמן. שם תהיה ההשפעה הגדולה ביותר על ההצלחה.

ולא לשכוח את ה CTA – הנעה לפעולה. יותר מדי דפי נחיתה שוכחים לטפל באלמנט החשוב הזה. ודאו שההנעה לפעולה מאד ברורה, כלומר ברור למבקר שלכם מה הוא אמור לעשות בדף: להשאיר פרטים בסיסיים/לבצע רכישה/למלא טופס וכו'.

מדידה ואינטראקציה

בדפי נחיתה, חשוב לייצר כמה שיותר הזדמנויות להבין מה עובד, מה ממיר, מה דורש שיפור. זה המפתח להצלחה של דפי נחיתה. אבל, היתרון הגדול של דפי נחיתה (דף בודד, עם הצעת ערך אחת ממוקדת, פעולה אחת שאליה הכל מכוון, בלי לינקים ובלי הסחות דעת) הוא גם החיסרון שלהם, היות ואין הרבה הזדמנויות לאינטראקציה בין הדף למשתמשים. ומה שעוד יותר מאתגר הוא שלא ניתן למדוד כל חלק מהעמוד בנפרד באמצעות כלי מדידה כמו מפות חום וכדומה. הפתרון הוא תפריט ניווט סטיקי (כזה שנגלל איתך כשגוללים את הדף). כך אנחנו משיגים מטרה כפולה: גם מקלים על הניווט מבלי להוציא את המשתמש לדפים אחרים וגם יכולים למדוד כל חלק בנפרד, היות ויצרנו "עוגנים" בתוך הדף.

לדוגמאות ועוד מידע על תפריטים, גלילות ושאר אלמנטים מיוחדים היכנסו אל המדריך שכתבנו על אלמנטים נגללים ודביקים בניווט של אתר.

מה לקחת מזה?

יש הרבה דרכים מצוינות להגדיל את כמות הפניות מהאתר.
המסר העיקרי הוא לא לבצע בצורה עיוורת את כל הטקטיקות ולירות לכל הכיוונים, אלא להתחיל תהליך של ניסוי, שינוי ובדיקה. לקחת סיכון מחושב, להיות יצירתיים ולהעז לשנות, אבל בתהליך מסודר ועם מעקב צמוד.
זה בדיוק סוד ההצלחה של Growth Hacking.

6

אטי הדר

עוד בנושא:

זה לא דביק, זה דבש! על אלמנטים דביקים באתרים

פוסט נוסף בסדרת ההדרכות על UX Design. שילוב רכיבים שעוזרים למשתמש לנווט בקלות או כאלה שמגרים אותו לבצע את הפעולה השיווקית המרכזית באתר אלמנט קטן, שאם מתכננים אותו נכון יכול לעשות אפקט גדול

המשך קריאה
איך ללמוד מקמפיינים פוליטיים על שיווק בעסק שלך?

הקשר בין בחירות לשיווק: 7 אסטרטגיות פוליטיות שאפשר ללמוד מהן וליישם אצלך בשיווק העסק. המרחק מפוליטיקה לשיווק מעולם לא היה קצר יותר. בעזרה אימוץ כלים מתחום הפוליטיקה אפשר להשיג לא מעט.

המשך קריאה
לעצב ולבנות מחדש את האתר – 5 השלבים הכי חשובים

הפוסט הזה יעזור לך לבדוק בצורה מאד קלה האם הגיע הזמן לאתר חדש או לפחות רענון שורות משמעותי

המשך קריאה
עדכון חשוב מגוגל: השבתת האינדוקס הידני ב google search console

עדכון מגוגל: כלי האינדוקס הידני בתוך google search console מושבת. למה זה חשוב? מה זה בכלל google search console? ואיך אפשר למנוע פגיעה? הכל במדריך

המשך קריאה
5 צעדים ליצירת תוכן ירוק עד (evergreen content) באתר שלך

כולנו רוצים תוכן שמדורג גבוה בגוגל, מביא לקוחות וגורם למעורבות של הקוראים. ורצוי שזה יהיה תוכן נצחי ולא כזה שצריך להזיע עליו 24/7. זה בדיוק מה שתוכן ירוק עד יכול לעשות. במדריך תלמדו איך להכין ולקדם כזה תוכן

המשך קריאה
WordPress 5.5: כל החידושים והשיפורים ולמה זה צריך לעניין גם אותך

הגרסה החדשה של WordPress סוף סוף בחוץ. תמצאו כאן את כל העדכונים לגבי השינויים והשיפורים שהיא מביאה באבטחה, מהירות ואופטימיזציה למנועי חיפוש.

המשך קריאה

יש 6 תגובות

  1. אטי הדר

   הכוונה למגזין שלנו?
   חינמי לגמרי, מוזמנת להצטרף בקישור למטה

 1. הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה ולייף סטייל

  אני תמיד קוראת את הפוסטים שלך בשקיקה!

 2. Cutie Pie

  הרבה רעיונות מועילים, תודה!

 3. ריבה

  למה הכוונה "דף נחיתה אחד", הרי בדרך
  כלל לאתר יש דף בית אחד. לא? תודה
  על הפוסט!

 4. מיכל

  טקסט מדוייק, אהבתי את הסדר המובנה

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.