שיווק ותוכן בימי קורונה: אסטרטגיית תוכן שתעזור לך לבלוט

10 טיפים מעשיים לשיווק אקטיבי ויצירת תוכן בימי קורונה ואיתם המלצות ממה כדאי להימנע

ארגונים ועסקים בכל העולם חייבים להתאים את עצמם ואת אופן העבודה שלהם למצב יוצא הדופן של מגיפה עולמית. אחרי שכתבנו פה על מהפיכת העבודה מרחוק והקשר שלה ל WorsPress, עלו לא מעט שאלות שנוגעות פחות לצד הטכני ויותר לתכנים.

מה קורה לתכנים שלנו בתקופה הזו? מה לגבי כל החומרים שתכננו לפרסם? אולי הם לא רלוונטיים או לא מספיק רגישים מול הבעיות שאנשים מתמודדים איתם עכשיו?
ואיך בכל זאת אפשר להמשיך לפרסם ולגרום לתוכן שלנו לבלוט בתקופת הקורונה?

מסביב בוודאי ראיתם המוני מאמרים שמתארים איך עסקים השתנו ונפגעו. זה עלול להבהיל או לשתק אותנו כשאנחנו ניגשים לפרסם תוכן חדש, כי לדעת מה לכתוב ואיך לשמור על רלוונטיות הוא עניין טריקי. התוכן צריך להיות רלוונטי לבעיות של הקהל שלנו, ועדיין לשפר את האתר שלנו (מבחינת SEO/שיווק/הגדלת כמות הלקוחות וכו').

יצרנו פה רשימה של עצות פשוטות ופרקטיות, שיעזרו לתוכן שלך לבלוט בתקופת הקורונה, ולהמשיך לקדם את העסק שלך באמצעות שיווק תקשורת בצורה נכונה עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים:

#1 עדכנו את המסר שלכם מול הלקוחות

ספרו איך המוצר שלכם עוזר להם עכשיו ואיזה שינוי הוא עבר כדי להתאם למצב. לדוגמה – אתר חדש עם מערכת הזמנות, מערך משלוחים, אריזה ללא מגע יד, מדיניות תשלומים גמישה יותר, מחיר מיוחד או כל דרך אחרת שבחרתם להקל על לקוחות שמתקשים בתקופה זו. חשוב שזה יהיה חלק מהמסר שלכם בתקופה הזו.

#2 עברו על תכני האתר שלכם

ודאו שכל התוכן רענן ומותאם לתקופה, ויחד עם האתר עדכנו גם את המודעות שלכם, הדיוור וכל התוכן השיווקי. זה לא הזמן להתפאר בפרסים או הישגים כלכליים גם אם יש כאלה. אבל זה כן הזמן לפרסם נכון ובצורה מותאמת לתקופה. בדקו אם יש לכם תוכן שתוכנן להתפרסם מראש ואם כן עברו עליו וודאו שהוא עדיין רלוונטי ובצעו בו התאמות במידת הצורך. זו נקודה קריטית שצריך לבדוק מדי יום/שבוע. לוודא שאתם לא מפרסמים שום תוכן או פרסום שנוגד את רוח השוק כרגע, או עומד בסתירה למה שהלקוחות שלכם מצפים לקבל מכם.

#3 הישארו מעודכנים כל הזמן

הכל נזיל, ההנחיות משתנות מיום ליום. האתר שלכם צריך להיות מעודכן כל הזמן – זמני פעילות, מספרי טלפון ודרכי התקשרות מותאמים. זה יכול להיות בהודעה בולטת בדף הבית או בדף ייעודי. עדכנו את המידע גם ברשתות החברתיות בפוסטים נעוצים או בביו. אל תסמכו על העדכון של גוגל ביזנס, הוא לעיתים בעיכוב ניכר אחרי המציאות. עדכון שוטף באמצעים שאתם שולטים בהם יעזור ליצור אמון ולהקל על הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים לתקשר איתכם.

#4 אל תצרו תוכן רק כדי ליצור תוכן

ודאו שלכל פיסת תוכן שאתם כותבים יש שימוש. בין אם מדובר בעדכון של הלקוחות בשירותים או מותרים חדשים, עצות מקצועיות שלכם שמתאימות לתקופה או כל תוכן אחר – חייבת להיות לזה מטרה.

#5 אל תנסו להרוויח על חשבון הסבל של אחרים

זה כמובן קשור גם לעצה הקודמת ונכון תמיד, לא רק בתקופת הקורונה. זה לא הזמן להריח את הלקוחות שלכם לרכוש משהו שהם לא באמת צריכים. נסו להבין את הלקוחות שלכם, להבין שהכסף שלהם מושקע עכשיו בדברים בסיסיים ודחופים יותר.

#6 מקדו את העסק שלכם במה שהלקוחות שלכם צריכים כרגע

הצרכים השתנו, ולכן גם העסק צריך להשתנות בהתאמה. הקפידו להתעדכן בנתוני האנליטיקס שלכם ושימו לב האם יש מוצרים או שירותים מסוימים שיש אליהם יותר כניסות בזמן האחרון? או פחות מהרגיל? נסו לגלות מה הלקוחות שלכם צריכים עכשיו.

#7 חשבו מה הבידול שלכם

אחרי שביצעתם התאמות של מוצרים ושירותים לתקופה, בדקו איזה תכנים אתם יכולים לפתח סביב המוצרים החדשים.

#8 נצלו את נתוני המחקר החדשים

המוני מחקרים מתפרסמים עכשיו. מחקרי שוק, נתונים על מצב השוק. נצלו את הנתונים כדי לשלב בתכנים שלכם. זה יחזק גם את האמינות שלכם וגם את ה SEO של התוכן.

#9 היו פרואקטיביים

העולם עומד להשתנות. כשאתם מתכננים את העתיד, חשבו על הבעיות שיטרידו את העולם גם בהמשך. שמרו על רגישות בפרסום.

#10 אל תפסיקו לשחק ולנסות

אם תפסיקו עכשיו את מאמצי הקידום שלכם תצטרכו להשקיע כפול בעתיד. המשיכו לפרסם וליצור תכנים כדי לשמור על האתר והעסק שלכם במיקומים טובים. היו מוכנים ליום שאחרי, כי הוא יגיע. ואתם צריכים להיות מוכנים אליו.

מה לקחת?

זו תקופה יוצאת דופן לכולנו. אבל אסור לנו לתת לה לשתק וגם לא להישאר שאננים אם זכינו להיות בצד שפחות נפגע.

האמצעים שפירטנו כאן לא דורשים השקעה כספית מיוחדת, רק תשומת לב ומחשבה על הפרטים הקטנים שיכולים לעשות את ההבדל הגדול עבור עסקים שרוצים לצאת מהקורונה בצורה חלקה יותר.

corona days
content strategy
2

אטי הדר

עוד בנושא:

linkedIn – איך מתחילים? במה היא שונה מרשתות אחרות? ואיך מנצלים את זה לטובת קידום העסק?

טיפים לעבודה נכונה ב linkedin: במה היא שונה מרשתות אחרות?
איך יוצרים נוכחות? איך מחזקים מעורבות? איפה מוצאים את הציון הסודי שלינקדאין נותנת (SSI Score)

המשך קריאה
קידום אתרים SEO: מה באמת צריך לדעת?

קידום במנועי חיפוש הוא תחום שמשתנה מיום ליום. כמה עקרונות עדכניים שיעזרו לכם להיות עם יד על הדופק

המשך קריאה
בקרוב: גוגל תיתן עדיפות לאתרים בעלי חווית משתמש UX טובה יותר

גם בגוגל לקחו את המושכות לידיים ועשו צעד משמעותי בכיוון שיפור עולם הדיגיטל: עדיפות לאתרים עם חווית משתמש UX ועיצוב טובים יותר

המשך קריאה
תמונות לאתר: מדריך לחיפוש, בחירה ושילוב תמונות שמשפרות עיצוב, תוכן, UX וגם SEO

לתמונות חשיבות עליונה בהצלחה של האתר. אבל איך מוצאים תמונות נכונות? איך מתאימים אותן? כל מה שצריך לדעת על בחירת תמונות לאתר

המשך קריאה
איך ללמוד מקמפיינים פוליטיים על שיווק בעסק שלך?

הקשר בין בחירות לשיווק: 7 אסטרטגיות פוליטיות שאפשר ללמוד מהן וליישם אצלך בשיווק העסק. המרחק מפוליטיקה לשיווק מעולם לא היה קצר יותר. בעזרה אימוץ כלים מתחום הפוליטיקה אפשר להשיג לא מעט.

המשך קריאה
עדכון חשוב מגוגל: השבתת האינדוקס הידני ב google search console

עדכון מגוגל: כלי האינדוקס הידני בתוך google search console מושבת. למה זה חשוב? מה זה בכלל google search console? ואיך אפשר למנוע פגיעה? הכל במדריך

המשך קריאה

יש 2 תגובות

  1. דנה זוסמן

    מידע חשוב מפקס תודה רבה 🥰

  2. הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה ולייף סטייל

    כל כך חשוב שהתוכן יהיה מותאם לתקופה

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.