שיווק ותוכן בימי קורונה: אסטרטגיית תוכן שתעזור לך לבלוט

10 טיפים מעשיים לשיווק אקטיבי ויצירת תוכן בימי קורונה ואיתם המלצות ממה כדאי להימנע

ארגונים ועסקים בכל העולם חייבים להתאים את עצמם ואת אופן העבודה שלהם למצב יוצא הדופן של מגיפה עולמית. אחרי שכתבנו פה על מהפיכת העבודה מרחוק והקשר שלה ל WorsPress, עלו לא מעט שאלות שנוגעות פחות לצד הטכני ויותר לתכנים.

מה קורה לתכנים שלנו בתקופה הזו? מה לגבי כל החומרים שתכננו לפרסם? אולי הם לא רלוונטיים או לא מספיק רגישים מול הבעיות שאנשים מתמודדים איתם עכשיו?
ואיך בכל זאת אפשר להמשיך לפרסם ולגרום לתוכן שלנו לבלוט בתקופת הקורונה?

מסביב בוודאי ראיתם המוני מאמרים שמתארים איך עסקים השתנו ונפגעו. זה עלול להבהיל או לשתק אותנו כשאנחנו ניגשים לפרסם תוכן חדש, כי לדעת מה לכתוב ואיך לשמור על רלוונטיות הוא עניין טריקי. התוכן צריך להיות רלוונטי לבעיות של הקהל שלנו, ועדיין לשפר את האתר שלנו (מבחינת SEO/שיווק/הגדלת כמות הלקוחות וכו').

יצרנו פה רשימה של עצות פשוטות ופרקטיות, שיעזרו לתוכן שלך לבלוט בתקופת הקורונה, ולהמשיך לקדם את העסק שלך באמצעות שיווק תקשורת בצורה נכונה עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים:

#1 עדכנו את המסר שלכם מול הלקוחות

ספרו איך המוצר שלכם עוזר להם עכשיו ואיזה שינוי הוא עבר כדי להתאם למצב. לדוגמה – אתר חדש עם מערכת הזמנות, מערך משלוחים, אריזה ללא מגע יד, מדיניות תשלומים גמישה יותר, מחיר מיוחד או כל דרך אחרת שבחרתם להקל על לקוחות שמתקשים בתקופה זו. חשוב שזה יהיה חלק מהמסר שלכם בתקופה הזו.

#2 עברו על תכני האתר שלכם

ודאו שכל התוכן רענן ומותאם לתקופה, ויחד עם האתר עדכנו גם את המודעות שלכם, הדיוור וכל התוכן השיווקי. זה לא הזמן להתפאר בפרסים או הישגים כלכליים גם אם יש כאלה. אבל זה כן הזמן לפרסם נכון ובצורה מותאמת לתקופה. בדקו אם יש לכם תוכן שתוכנן להתפרסם מראש ואם כן עברו עליו וודאו שהוא עדיין רלוונטי ובצעו בו התאמות במידת הצורך. זו נקודה קריטית שצריך לבדוק מדי יום/שבוע. לוודא שאתם לא מפרסמים שום תוכן או פרסום שנוגד את רוח השוק כרגע, או עומד בסתירה למה שהלקוחות שלכם מצפים לקבל מכם.

#3 הישארו מעודכנים כל הזמן

הכל נזיל, ההנחיות משתנות מיום ליום. האתר שלכם צריך להיות מעודכן כל הזמן – זמני פעילות, מספרי טלפון ודרכי התקשרות מותאמים. זה יכול להיות בהודעה בולטת בדף הבית או בדף ייעודי. עדכנו את המידע גם ברשתות החברתיות בפוסטים נעוצים או בביו. אל תסמכו על העדכון של גוגל ביזנס, הוא לעיתים בעיכוב ניכר אחרי המציאות. עדכון שוטף באמצעים שאתם שולטים בהם יעזור ליצור אמון ולהקל על הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים לתקשר איתכם.

#4 אל תצרו תוכן רק כדי ליצור תוכן

ודאו שלכל פיסת תוכן שאתם כותבים יש שימוש. בין אם מדובר בעדכון של הלקוחות בשירותים או מותרים חדשים, עצות מקצועיות שלכם שמתאימות לתקופה או כל תוכן אחר – חייבת להיות לזה מטרה.

#5 אל תנסו להרוויח על חשבון הסבל של אחרים

זה כמובן קשור גם לעצה הקודמת ונכון תמיד, לא רק בתקופת הקורונה. זה לא הזמן להריח את הלקוחות שלכם לרכוש משהו שהם לא באמת צריכים. נסו להבין את הלקוחות שלכם, להבין שהכסף שלהם מושקע עכשיו בדברים בסיסיים ודחופים יותר.

#6 מקדו את העסק שלכם במה שהלקוחות שלכם צריכים כרגע

הצרכים השתנו, ולכן גם העסק צריך להשתנות בהתאמה. הקפידו להתעדכן בנתוני האנליטיקס שלכם ושימו לב האם יש מוצרים או שירותים מסוימים שיש אליהם יותר כניסות בזמן האחרון? או פחות מהרגיל? נסו לגלות מה הלקוחות שלכם צריכים עכשיו.

#7 חשבו מה הבידול שלכם

אחרי שביצעתם התאמות של מוצרים ושירותים לתקופה, בדקו איזה תכנים אתם יכולים לפתח סביב המוצרים החדשים.

#8 נצלו את נתוני המחקר החדשים

המוני מחקרים מתפרסמים עכשיו. מחקרי שוק, נתונים על מצב השוק. נצלו את הנתונים כדי לשלב בתכנים שלכם. זה יחזק גם את האמינות שלכם וגם את ה SEO של התוכן.

#9 היו פרואקטיביים

העולם עומד להשתנות. כשאתם מתכננים את העתיד, חשבו על הבעיות שיטרידו את העולם גם בהמשך. שמרו על רגישות בפרסום.

#10 אל תפסיקו לשחק ולנסות

אם תפסיקו עכשיו את מאמצי הקידום שלכם תצטרכו להשקיע כפול בעתיד. המשיכו לפרסם וליצור תכנים כדי לשמור על האתר והעסק שלכם במיקומים טובים. היו מוכנים ליום שאחרי, כי הוא יגיע. ואתם צריכים להיות מוכנים אליו.

מה לקחת?

זו תקופה יוצאת דופן לכולנו. אבל אסור לנו לתת לה לשתק וגם לא להישאר שאננים אם זכינו להיות בצד שפחות נפגע.

האמצעים שפירטנו כאן לא דורשים השקעה כספית מיוחדת, רק תשומת לב ומחשבה על הפרטים הקטנים שיכולים לעשות את ההבדל הגדול עבור עסקים שרוצים לצאת מהקורונה בצורה חלקה יותר.

corona days
content strategy
2

אטי הדר

עוד בנושא:

איך להגדיל את קהל המשתמשים וההמרות באתר ואיתם את העסק שלך

אחד הערוצים החשובים ביותר בדרך להגדיל את ההכנסות של העסק שלך הוא Growth Hacking, כלומר אסטרטגיה ושיטות עבודה שמגדילות את כמות הפעולות שעושים הלקוחות באתר

המשך קריאה
שיווק וחווית משתמש – 4 נתונים מעניינים ומה אפשר ללמוד מהם כדי לשפר עכשיו את האתר שלך?

כמה סטטיסיקות והמסקנות שאפשר להסיק מהן וליישם כבר היום כדי לשפר את האתר שלך

המשך קריאה
איך לבנות אמון של לקוחות באתר באמצעות UX חווית משתמש?

לפרטים הקטנים של חווית המשתמש יש כוח עצום בכל מה שנוגע לבניית אמון והם יכולים להשפיע בקלות. בעזרתעבודה נכונה של UX תוכלו ליצור אמון בין המותג שלכם לקהל ולזכות בנאמנות לאורך זמן.

המשך קריאה
SEO vs UX אוהבים או אויבים?

SEO vs UX. המאבק בין מחנה ה UX למחנה ה SEO מתחיל לרוב כשצריך להחליט איזה צרכים מקבלים יותר חשיבות באתר: אלה של המשתמשים או אלה של הבוט של גוגל. דוגמאות להבנת המתח בין SEO ל UX ואיך לשלב UX עם SEO באתר כדי לייצר אתר טוב יותר

המשך קריאה
LinkedIn – הרשת החברתית המנומנמת מתעוררת וזה הזמן להצטרף

LinkedIn מתחזקת מאד בתקופת הפנדמיה, וזה הזמן להצטרף ולהתחיל לעבוד איתה. מדריך מהיר עם כל החידושים המשמעותיים בלינקדאין ואיך להשתמש בהם כדי לקדם את העסק והאתר שלך

המשך קריאה
חרדת נטישה: איך להקטין אחוזי נטישה באתר שלך?

המטרה של כל אתר היא לגרום למשתמשים להישאר בו כמה שיותר זמן, אבל מה עושים כשהם נוטשים מהר מדי?

המשך קריאה

יש 2 תגובות

  1. דנה זוסמן

    מידע חשוב מפקס תודה רבה 🥰

  2. הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה ולייף סטייל

    כל כך חשוב שהתוכן יהיה מותאם לתקופה

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.