4 הכלים הכי פשוטים למחקר מילות מפתח

מאת   אטי הדר
23 בדצמבר 2019

מחקר מילות מפתח הוא הבסיס לכל תהליך הקידום. גם אחרי שכבר טיפלנו באתר עצמו בעזרת כל מה שלמדנו בפוסט הזה, בלי מחקר מילים נכון ומדויק, אם לא נקדם את הביטויים הרלוונטיים נפספס כל המטרה של הקידום לאורך זמן.

מה התוצר של מחקר מילות מפתח?

פשוט מאד: רשימה של מילות מפתח מצד שני ונפח החיפוש (כלומר כמה באמת מחפשים אותן) מצד שני. ברשימה נשאף לכלול גם ביטויים עיקריים, שהם מילות המפתח הראשיות של תחום העסק, אבל לא רק. נכלול בו ביטויי "זנב ארוך" .Longtails הכוונה לביטויים שמכילים כמה מילים, והם יותר ספציפיים ופחות מבוקשים, אבל אם צוברים קידום שלהם בסופו של דבר התרומה שלהם ל SEO עצומה. למשל- במקום "עיצוב אתרים" הביטוי יהיה "עיצוב אתרים בוורדפרס" או " או עיצוב אתרי תדמית".

כמה מילות מפתח צריך?

הרבה. גוונו, שחקו עם הביטויים, חפשו מילים נרדפות או דומות, שחקו עם המבנה של הביטוי (מעצב פנים וגם עיצוב פנים. וורדפרס וגם WordPress. עיצוב אתר וגם עיצוב אתרים וכו' וכו' וכו').

איך מחפשים מילות מפתח?

ישנם כלים חזקים מאד בתשלום, שמשמשים מקדמי אתרים מקצועיים (למשל Ahrefs או SEMRush) אבל אנחנו רוצים דווקא לספר על הכלים שגוגל עצמו נותן לכם ללא תשלום ויכולים לעזור למצוא מילות מפתח לקדם את האתר.

1. מתכנן מילות המפתח של גוגל

זה המיינסטרים. התחנה הראשונה. ביטוי חיפוש, רואים את נפח החיפושים שיש לה וחוזר חלילה. זה כלי שנועד למעשה לקידום ממומן ולא אורגני ולכן לא בהכרח מדויק בנתוני החיפוש (היות והם מציגים מודעות ולא חיפושים אורגניים), אבל הוא בהחלט התחלה טובה. איך מתחילים? גוגל מסביר את זה נהדר:

נכנסים לחשבון Google Ads. לוחצים על סמל מפתח הברגים המוצג בפינה השמאלית העליונה ובחלק של"תכנון" לוחצים על הכלי לתכנון מילות מפתח.

מקלידים או מדביקים אחד או יותר מהפריטים הבאים בתיבת החיפוש "חיפוש מילות מפתח חדשות". אחרי כל פריט לוחצים על "Enter":

  • מילים או ביטויים המתארים את מה שאתם מפרסמים.
  • כתובת ה-URL של דף אינטרנט או של אתר שקשור לעסק.

לוחצים על "חיפוש מילות מפתח".

מעיינים במילות המפתח שמוצגות לכם בדף "רעיונות למילות מפתח".

2. Autocomplete של גוגל

מכירים את זה שאתם מתחילים להקליד משהו בגוגל והוא מציע את הביטויים הנפוצים שאנשים חיפשו לאחרונה ומתחילים באותן מילים? בדיוק זה. נמצא מתחת לאף שלנו, חינמי ואינטואיטיבי.

כן, זו עבודת נמלים ואין כאן אינדיקציה לנפח החיפוש ושלל נתונים, אבל יצירתיות יש בשפע וזה כלי מעולה להגדלת הרשימה שלנו.

 google autocomplete מחקר מילות מפתח
google autocomplete

3. גוגל טרנדס Google Trends

נכון, הכלי הזה מראה מגמות עולמיות ולא מקומיות, הוא מחפש מה קורה עכשיו בנושא מסוים, אבל אפשר ללמוד ממנו המון ולדייק מדי פעם רשימה קיימת.

4. Google Search Console 

הכלי הנפלא הזה יכול ללמד אותנו דרך איזה מילות חיפוש נכנסו אלינו בפועל לאתר. תתפלאו לגלות מכרה זהב של רעיונות לביטויי קידום שלא חשבתם עליהם. כמובן שהכלי הזה פחות מתאים לאתר חדש שעוד לא צבר כניסות וחיפושים, אבל כמו שכבר הבנתם, קידום זה מרתון לטווח רחוק אז כדאי לשמור ולזכור גם אותו בהמשך.

מה לקחת איתך?

די בסיסי: בלי מחקר מילות מפתח הקידום לא ממש יתקדם. הכלים הפשוטים והחינמיים שהכרנו כאן יעזרו לכם לייצר לפחות רשימה ראשונית בעצמכם, גם אם לא שכרתם שירות של איש מקצוע לקידום האתר. עשו את המחקר שלכם ביסודיות כדי לתת לאתר נקודת התחלה טובה יותר ולראות תוצאות מהר יותר.

0

אטי הדר

עוד בנושא:

6 רמות בדיקת QA שחברת הפיתוח שלך צריכה לבצע עבורך

צ'קליסט שיעזור לך להבין האם האתר החדש שלך מוכן להמריא או האם האתר הישן שלך זקוק לשיפוץ ושדרוג ומה חסר לו כדי להיות מקצועי

המשך קריאה
בקרוב: גוגל תיתן עדיפות לאתרים בעלי חווית משתמש UX טובה יותר

גם בגוגל לקחו את המושכות לידיים ועשו צעד משמעותי בכיוון שיפור עולם הדיגיטל: עדיפות לאתרים עם חווית משתמש UX ועיצוב טובים יותר

המשך קריאה
גוגל אנליטיקס – המדריך היעיל למנהלי אתרים עסוקים

מדריך בסיסי לגוגל אנליטיקס, כלי המדידה הנפוץ והיעיל ביותר, ילמד אותך מה עובד ולא עובד באתר ואיך לשפר את הנתונים בעצמך

המשך קריאה
חרדת נטישה: איך להקטין אחוזי נטישה באתר שלך?

המטרה של כל אתר היא לגרום למשתמשים להישאר בו כמה שיותר זמן, אבל מה עושים כשהם נוטשים מהר מדי?

המשך קריאה
קידום אתרים SEO ב-2020: מה באמת צריך לדעת?

קידום במנועי חיפוש הוא תחום שמשתנה מיום ליום. כמה עקרונות עדכניים שיעזרו לכם להיות עם יד על הדופק

המשך קריאה

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.